Seregély az énekesmadár alkatúak (Passeriformes) rendjének családja. Nálunk két nembe tartozó faj fordul elő. A seregély (Sturnus vulgaris vulgaris) színe fehér pettyekkel tarkított zöldes fémfényű fekete. Seregekben járó közismert madár.
Parthenocarpia, mag nélküli termésképződés. Ehető termés esetében a magnélküliségnek nagy gyakorlati jelentősége van. A parthenocarpia igen elterjedt a növényvilágban (alma, körte, szőlő, Mandarin, narancs, citrom, füge stb.).
Takácsatka Takácsatka (Tetranychidae) a valódi atkák csoportjába tartozó 8 lábú, 0,5 mm körüli állatkák. Szúró-szívó szájszervük van, kivétel nélkül növénykárosítók. Színük az állat fejlettségétől, táplálkozási viszonyaiktól és az évszaktól függően sárgás-zöldes, barnás és vöröses lehet.
gyümölcsfa - A Florina almát Franciaországban, az INRA Angersi Állomásán Yves Lespinasse vezetésével a Jonathan és egy V, génnel megalapozott varasodás rezisztens hibrid (PRI szelekció) keresztezésével állították elő.
Somlói borvidék - A Somlói borvidék magába foglalja Veszprém megyéből Somlóvásárhelynek és három községnek (Doba, Somlójenő és Somlószőllős) szőlőtermelésre kijelölt területeit. Területe 760 kh.
Pitypang - Pitypang. Tőkocsányos, sárga virágú, fehér tejnedvet tartalmazó gyógynövény. A pongyola pitypang, gyermekláncfű évelő, függőleges gyöktörzsű növény. Levélrózsát képező levelei visszás-tojásdadok, kacurosak vagy öblösen fogasak.
- A Föld felszíne alatt elhelyezkedő vizek származása többféle lehet. A felszínről beszivárgó vagy infiltrációs vizekből keletkezik a talajvíz, mely a felszínhez legközelebb eső vízzáró réteg fölött helyezkedik el, és a talaj hézagait teljesen kitölti.
kártevők - Az alkalmi növényi élősködő gombák, baktériumok leélhetik életüket úgy is, hogy kizárólag korhadékból táplálkoznak (szaprofitonok), sajátos körülmények között azonban egészséges vagy legyengült növényeken élősködnek
Ozmózis jelenségét észleljük, ha oldatot és tiszta oldószer vagy két különböző töménységű oldat félig áteresztő hártyán keresztül érintkezik egymással. Az oldott anyag szétterjedni törekszik, de ezt a hártya megakadályozza.
Oltvány Oltvány. Olyan növényegyed, amelyben két vagy több oltási alkotóelem tartósan úgy él együtt, hogy a tápanyag-felvételt és az asszimilációt más-más alkotóelem végzi. Szóhasználatunkban általában az alany és a nemes együttélése az oltvány
Gombákvírusokkártevőktalajok talaj tipusoknövényekkertekkártevők elleni védekezésbiológiai védekezésszaporítási módoknövénybetegségek növényvédelmi tanácsok, zöldmetszés metszési módok szaporítási módszerek oltás szemzés n dugványozás méhészet, borászat.